Bajkowe stroje i sukienki dla dzieci

Podczas karnawału organizowane są różnego rodzaju zabawy i bale dla dzieci.  Często zajmują się tym szkoły, ale także domy kultury czy nawet sami rodzice, którzy zresztą muszą też pomóc swoim pociechom wymyślić i zdobyć piękne kostiumy.

Stroje dla dzieci, podobnie jak przebrania karnawałowe dla dorosłych, można wypożyczyć. Poza tym pod koniec roku w większości sklepów z ubraniami i zabawkami dla dzieci pojawiają się urocze oraz zabawne kostiumy. Jeszcze inne rozwiązanie to zrobienie przebrania w domu. Jeśli mama albo babcia potrafi szyć na pewno będzie wyjątkowo ładne i oryginalne. Oczywiście wybór stroju zależy od tego czy chodzi o dziewczynkę czy chłopca. Dziewczynki najchętniej przebierają się za księżniczki i wróżki. Bardzo ważnym elementem takiej kreacji jest oczywiście długa sukienka balowa. Bardzo często jest w kolorze różowym albo błękitnym. Powinna być rozłożysta i wyjątkowa. Takie sukieneczki ozdabia się zwykle tiulem, falbankami, kokardkami, cekinami czy koralikami. Poza tym dziewczynka ma na głowie koronę lub czapkę wróżki. Jednak ponieważ bez wątpienia na każdym balu dla dzieci będzie sporo księżniczek można wybrać coś bardziej oryginalnego, na przykład strój pszczółki, motylka lub biedronki. Ważnym elementem są tutaj skrzydełka, które można doszyć do stroju lub zakładać na specjalnych szelkach. Robi się je z drutu i tiulu lub jakiegoś cienkiego materiału.

Z kolei chłopcy przebierają się za piratów, kowboi, Indian czy rycerzy. Chociaż wydaje się, że samodzielne wykonanie małej zbroi jest raczej niemożliwe, to wystarczy zrobić hełm z bristolu oraz narzutę na plecy z jakiegoś materiału. Dodatkowo można zorganizować rumaka – wystarczy kijek, do którego trzeba przymocować końską głowę z tektury oraz ogon z włóczki. Wielu chłopców chętnie przebiera się także za superbohaterów, takich jak Batman, Spiderman czy Superman. Najłatwiej jest kupić taki strój, ale można też oczywiście wykazać się pomysłowością i zrobić go w domu. Dość łatwo jest przebrać chłopca za Zorro. Trzeba ubrać go w czarną koszulkę i spodnie, zorganizować kapelusz i pelerynę oraz zrobić odpowiednią maskę.