Ciekawe przebrania dla dorosłych

Nie tylko dzieci lubią przebieranki karnawałowe i udział w zabawach czy balach. Dotyczy to także dorosłych. Na pewno miło jest powygłupiać się trochę przynajmniej raz w roku. Natomiast stroje nie muszą być oczywiście śmieszne, mogą być również bardzo ładne i oryginalne. Istnieje naprawdę bardzo wiele opcji.

Niektóre panie przebierają się za damy z innej epoki. Niezbędna jest wówczas odpowiednia, długa suknia. Jej krój uzależniony jest od tego czy kobieta chce wyglądać jak średniowieczna księżniczka, starożytna bogini czy też bardziej w stylu Marii Antoniny. Wtedy przyda się również specjalna peruka karnawałowa. Panie przebierają się także za wróżki, pielęgniarki, policjantki, diablice, syrenki czy postacie z bajek. Dość popularne stały się od jakiegoś czasu kostiumy w stylu Bollywood. Natomiast wracając do przebrań nawiązujących do minionych czasów często wykorzystywane są też stroje w stylu lat 20-tych czy 30-tych. Sukienka z frędzlami, długi sznur pereł, kabaretki, peruka z grzywką – taki zestaw będzie w sam raz. Można też wybrać bardziej drapieżny image, na przykład kostium wampirzycy. Nie obędzie się bez upiornego makijażu. Poza tym przyda się też manicure, dzięki któremu paznokcie zamienią się w szpony. Żaden mężczyzna nie ucieknie zbyt łatwo…

Panowie nie zawsze przebierają się tak chętnie jak panie, ale z drugiej strony często mają znakomite pomysły. Do najciekawszych należą kostium clowna, Elvisa, kapitana marynarki,  muszkietera, jaskiniowca czy hippisa. Chociaż jeśli chodzi o to ostatnie przebranie można je przygotować z codziennych ubrań oraz kilku drobiazgów pożyczonych od dziewczyny czy żony… Chodzi mianowicie o koraliki i bransoletki. Ewentualnie można też kupić perukę. Czasami panowie przebierają się za policjantów czy strażaków – tego typu stroje najlepiej jest wypożyczyć. Obecnie nie brakuje różnego rodzaju punktów, w których można znaleźć przeróżne kostiumy oraz dodatki. W niektórych z nich można nawet zamawiać przez Internet. To bardzo wygodne, bo propozycje strojów przegląda się siedząc w domu przy komputerze. Spokojnie więc można się zastanowić co nam odpowiada i w końcu wybrać któryś z kostiumów.