Długie suknie balowe

Chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby chociaż raz pójść na prawdziwy bal sylwestrowy. Jednak nawet bez zaproszenia na tego typu przyjęcie można ubrać się w wyjątkowy sposób. Oczywiście krótkie sukienki z frędzlami czy koronką są bardzo atrakcyjne, ale nie ma to jak elegancka, długa suknia wieczorowa.

Zazwyczaj suknie balowe są całkiem dopasowane na górze. Mogą być na ramiączkach, albo nawet bez nich. Oczywiście koniecznie trzeba mieć pod ręką szal, kiedy tylko zrobi się chłodno w ramiona czy plecy. Jeśli chodzi o dół możliwości jest wiele. Jeżeli suknia jest faktycznie przeznaczona na bal, to powinna być rozłożysta. Wtedy lepiej będzie się w niej tańczyło. Dół może być rozkloszowany od pasa albo rozszerzać się dopiero poniżej bioder. Natomiast, żeby suknia ładnie się układała przyda się halka z kołem. Niektóre panie wykorzystują te, które miały na własnym ślubie, ponieważ stosowanie koła w przypadku sukni ślubnych jest dość popularne. Długie suknie, które są dopasowane ubiera się raczej na przyjęcie lub do opery.

Balowa suknie powinna być zrobiona z lekkich materiałów i często jest kilkuwarstwowa.  Ewentualnie może być uszyta z jakiegoś połyskującego materiału. Poza tym często tego typu kreacje mają naszyte cekiny, drobne kamienie czy wyszyte jakieś delikatne wzory. Mogą mieć falbanki. Jaki natomiast kolor sukni będzie najbardziej odpowiedni? Z pewnością w grę wchodzi czerń, ale można również wybrać jakiś bardziej żywy kolor – czerwony, niebieski, fioletowy czy zielony. Jeśli któraś z pań chce naprawdę zabłysnąć może zdecydować się na srebrną lub złotą suknię, chociaż wiele osób uważa, że nie jest to w dobrym guście. Najważniejsze jednak jest to, żeby to właścicielka sukni czuła się dobrze i atrakcyjnie. W tym celu powinna też dobrze dobrać fryzurę do sukni. Na pewno odpowiedni będzie kok. Jednak, żeby zrobić go w profesjonalny i naprawdę trwały sposób najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego. Warto mieć na uwadze, że tuż przed Sylwestrem ciężko będzie się tam dostać, wiec lepiej zarezerwować termin nieco wcześniej.