Fryzury karnawałowe krok po kroku

W okresie karnawału salony fryzjerskie są po prostu oblegane przez klientki, które liczą na wyjątkową fryzurę. Tymczasem można stworzyć coś niezwykłego na swojej głowie we własnym domu. Owszem, pomoc przyjaciółki na pewno będzie przydatna.

Ostatnio dość modne są fryzury uwzględniające podgolenie po bokach. Natomiast jeśli poza tym włosy nie będą całkiem króciutkie można je stylizować na różne sposoby. Wiele zależy oczywiście od rodzaju kreacji karnawałowej. Jeśli ma to być elegancka suknia, to najlepiej uczesać włosy gładko. W tym celu po ich umyciu należy zastosować specjalny modelujący krem i zaczesać je tak, jak chcemy. Następnie trzeba wysuszyć głowę, co utrwali działanie kremu. Na koniec należy użyć jeszcze żelu do układania włosów. Dzięki tym zabiegom fryzura powinna przetrwać bez problemu nawet do rana. Co jednak z bardziej „stojącymi” włosami. Czy da się również utrwalić taki nieco drapieżny wygląd, który może pasować do bluzki lub tuniki karnawałowej? Oczywiście, że tak. Trzeba tylko o umyciu włosów zaczesać je do góry i użyć pianki. Kolejny krok to suszenie. Należy to robić w sposób podnoszący włosy do góry. Potem należy jeszcze użyć wosku i wymodelować włosy palcami.

Panie o długich włosach mają z pewnością jeszcze więcej możliwości jeśli chodzi o fryzury karnawałowe. Jedna z propozycji to rozpuszczone włosy. Należy je tylko po myciu podnieść u nasady za pomocą pianki modelującej, okrągłej szczotki i suszarki. Dzięki temu pozostaną puszyste przez wiele godzin. Można pomyśleć o jakimś dodatku karnawałowym w postaci ozdobnej spinki czy diademu. Kolejna propozycja to kok. Jest to klasyczna wieczorowa fryzura, która jednak może występować w różnych odmianach. Żeby zrobić na przykład wysokiego koka należy zacząć od końskiego ogona. Następnie kucyk należy owinąć dookoła gumki i podpiąć wszystko wsuwkami. Warto użyć lakieru utrwalającego. Podczas tegorocznego karnawału modne będą również warkocze. Można więc już zacząć ćwiczyć zaplatanie włosów. Bardzo ładnie i zgrabnie będzie również wyglądał koszyczek zrobiony dookoła głowy, warkocz francuski lub kłos.