Pomysłowe maski i peruki

Jedną z odmian zabawy karnawałowej jest bal maskowy. Wtedy każdy powinien przyjść w jakiejś ciekawej masce. Czy będzie ona zasłaniała tyko oczy, czy też całą twarz zależy od koncepcji osoby, która ją wybiera.

Pośród dodatków do damskich kreacji karnawałowych z pewnością niezbędne są buty, torebka, biżuteria, ale może to być także maska. Najwygodniej wybrać wersję wiązaną lub na gumce, bo wtedy nie trzeba jej podtrzymywać i obie ręce pozostają wolne. Jednak z drugiej strony maski do trzymania są bardzo stylowe. Pośród wyjątkowo atrakcyjnych masek na oczy można wymienić te ozdabiane piórami. Ciekawie prezentuje się też maska z ciemnego aksamitu obszyta koronką. Oczywiście maski mogą być ozdabiane przeróżnymi koralikami i kamieniami, które się naszywa lub nakleja. W ogóle tego rodzaju dodatek karnawałowy można wykonać samodzielnie. Najpierw trzeba wymierzyć wielkość maski, rozstaw oczu itd. Następnie narysować na bristolu odpowiedni kształt i go wyciąć. Potem można zacząć zabawę z ozdabianiem, a na końcu trzeba przymocować gumkę.

Często elementem przebrania karnawałowego bywa także peruka. Żeby wyglądała profesjonalnie najlepiej ją kupić lub wypożyczyć. Szczególnie atrakcyjnie i oryginalnie prezentują się peruki w stylu Marii Antoniny, lat 20-tych, gejszy, afro czy Indianki. Natomiast można też dzięki zakupieniu lub wypożyczeniu peruki całkowicie zmienić długość i kolor włosów. Można mieć romantyczne blond loki do pasa, włosy w kolorze różowym albo kolorowe warkoczyki. Oczywiście samodzielne zrobienie peruki jest również możliwe, na przykład z włóczki. Może nie będzie wyglądała tak profesjonalnie, jak peruka kupiona, ale często ważniejszy jest pomysł i dobra zabawa. Oczywiście niektórzy mężczyźni także korzystają z dopełnienia kostiumu w postaci peruki. Przydaje się jeśli ktoś chce wyglądać jak Jack Sparrow, hippis czy clown.  Peruki bywają też elementem karnawałowych strojów dziecięcych.  Dzięki nim łatwiej wcielić się w postać królewny Śnieżki, Pippi czy małej Indianeczki. Na pewno warto korzystać z różnych rzeczy, które mogą pomóc nam i naszym dzieciom fajniej przebrać się na bal karnawałowy.