Wieczorowe buty i torebki, biżuteria do sukienki

Każda kobieta dobrze wie o tym, że wybór sukienki na jakąś uroczystość czy przyjęcie to jeszcze nie wszystko. Trzeba poza tym zaplanować wyjątkowa fryzurę, makijaż i oczywiście wszystkie dodatki – buty, torebkę, biżuterie. Tak też jest w przypadku przygotowań do balu karnawałowego.

Jeśli chodzi o buty do sukienki na bal karnawałowy pewien problem polega na tym, że chociaż odbywa się on w zimie, to obuwie powinno być lekkie. Do sukni wieczorowej nie pasują raczej kozaki czy botki. Najbardziej odpowiednie są czółenka na obcasie. Jak z tego wybrnąć? Można po prostu przebrać buty na miejscu. Jeśli chodzi o ich kolor, to najczęściej panie wybierają czerń. Jednak Sylwester i w ogóle karnawał to dobry moment, żeby trochę zaszaleć i dlatego buty mogą być na przykład złote lub srebrne. Z pewnością nie muszą być w takim kolorze jak sukienka, ale powinny z nią ładnie współgrać. Poza tym powinny stanowić komplet z torebką i ewentualnie paskiem.

Torebka na przyjęcie karnawałowe ma być więc dopasowana do butów pod względem materiału i koloru. Powinna być niewielka. Tak naprawdę ma ona pełnić raczej funkcję ozdobną niż praktyczną. Zwykle może się w niej zmieścić puder oraz szminka, i niewiele więcej. Niektóre panie wybierają małe torebki-koperty, które noszą w ręce. Wygląda to bardzo elegancko, ale zajmuje prawie cały czas jedną rękę. Poza tym pojawia się problem, jeśli kobieta ma również maskę karnawałową do trzymania. Wtedy zdecydowanie lepsza będzie torebeczka na cienkim paseczku albo nawet łańcuszku. Ów łańcuszek powinien korespondować z biżuterią. Wszystko powinno być wykonane z jednego materiału – żółtego lub białego złota czy platyny. Ponieważ bal karnawałowy to specyficzny rodzaj przyjęcia, to nawet jeśli kobieta będzie miała na sobie sporo biżuterii nie koniecznie będzie to oznaczało, że przesadziła. Można to w końcu traktować nawet jako rodzaj kreacji karnawałowej. Jednak zbyt masywną biżuterię z pewnością należy odradzić paniom, które noszą duże rozmiary sukienek. Natomiast oczywiście wszelkiego rodzaju kamienie powinny być dobrane do stroju.